37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

ВИДЕО: Луд моторџија возеше на замрзнато езеро

Зимските радости немаа крај. Додека некои уживаат во скијање, санкање или само шетање по снегот, други својот адреналин го хранат со опасно возење по замрзнато езеро.

Овој моторџија по име Крешо Пехар со одлучи за доста екстремен потег, па откако го прилагоди својот крос мотор излезе на езерото и заедно со неговите пријатели се забавуваше.

Споменатиот моторџија сепак призна дека овој потфат го направил на сопствен ризик и апелираше ваквиот начин на возење да не го практикуваат други.

поврзани објави

Последни објави