3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Најгласниот критичар на Путин заврши во болница – му откажуваат органите, а никој не знае зошто

Еден од најгласните критичари на Владимир Путин е хоспитализиран  во една болница поради тоа што органите му откажуваат, две години откако се спаси од скоро сигурна смрт поради тровање

Новинарот Владимир Кара – Мурза кој работи за про-демократската група „Опен Русија“ се разболел во текот на вчерашниот ден, по што итно бил хоспитализиран. Неговата сопруга за ББС изјави дека е во индуцирана медицинска кома и неговата клиничка слика е иста како и пред две години кога заврши во болница.

Органите му откажуваат еден по еден, па затоа е ставен во кома, а се претпоставува дека е отруен повторно, иако лекарите се уште не можат да ги откријат причините.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -