12.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Генералниот секретар на НАТО пристигнува во Косово

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денес ќе ги посети безбедносните сили на КФОР во Косово.

Во текот на посетата, тој ќе се сретне со командантот на КФОР генерал мајор Џовани Фуго, пишува на сајтот на НАТО. Тој ќе се сретне и со припадниците на КФОР и со главните претставници на меѓународната заедница на Косово.

Генералниот секретар на НАТО ќе одржи средба и со косовскиот претседател Хашим Тачи, премиерот Иса Мустафа, како и со потпретседателот на косовската Влада.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави