13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

ВИДЕО: Внуката на Трамп ги освои срцата на кинезите

Видеото со внуката на претседателот на Америка, Донал Трамп, на кое малото девојче пее песна на кинески јазик, набргу се разпострани ширум светот. Само за еден ден, видеото поставено на профилот на Иванка Трамп на Инстаграм, достигна гледаност од 18 милиони.

5 годишната Арабела редовно ги демонстрира своите познавања на кинескиот јазик, а видеозаписи со нејзини изведби често можат да се забележат на кинеските портали.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави