fbpx
2.8 C
Skopje

ФОТО+ВИДЕО: Гоце Делчев – никогаш заборавен од „КОМИТИ ЗАПАД“!

АКТУЕЛНО

Навивачката група „Комити“ денес традиционално ја одбележа 145 годишнината од раѓањето на македонскиот национален херој, деец на македонското револуционерно движење, апостол и идеолог на македонската револуционерна организација, Гоце Делчев.

Тие во чест на македонскиот великан Гоце Делчев ја испејаа сопствената химна, во која воедно се пее и за Гоцевите идеали.

Мажишта. За Гоце, за Македонија. #Спремни

Posted by Filip T. Petrovski on Saturday, February 4, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -