fbpx
2.8 C
Skopje

Девет загинати во лавина во Пакистан

АКТУЕЛНО

Најмалку деветмина се загинати во лавина во северниот дел на Пакистан, соопштуваат локалните власти.

Тројца од преживеаните се под снегот и акцијата за спасување на нив е во тек. Меѓу настраданите се четири жени и четири деца. Лавината синоќе го погодила градот Шершал, каде што претходно наврнало поголема количина снег.

Во текот на зимото лавините се чести во овие планински делови на Пакистан.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -