fbpx
6.8 C
Skopje

ВИДЕО: Пет годишно момче помогна на милиони деца како да ги врзуваат обувките

АКТУЕЛНО

Додека вашето дете се научи само да си ги врзува обувките, вообичаено е потребно длабоко трпение. Но сега со помошта на 5 годишниот Колтн, кои само за една минута демонстрираше нов интересен начин како да се справувате со овој проблем.

Во видеото малиот Колтн им објасни на своите врсници ширум светот како полесно да се справат со врзувањето на своите обувки. Ова видео има повеќе од 18 милиони прегледи, а неговата мајка изјави дека секојдневно им стигнуваат пофалби и благодарност од останати родители ширум светот.

„Се обидуваме да им помогнеме на сите кои се соочуваат со овој проблем, со кого се боревме и ние“, вели мајката на Колтн.

Coolest shoe tying trick ever!!! Posting to help anyone who is struggling like we were! Feel free to share ❤

Posted by Ashley Lillard on Wednesday, January 18, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -