11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

НЕ СЕ ДИШЕ: Скопје ќе биде убиено од загадениот воздух!

1.218 мг/м3 – oва е бројката на ПМ 10 честичките, што е над 24 пати над дозволената граница, потпишана од Европската Унија (50 мг/м3)

Густа магла, воздух кој ги труе жителите на поголемите градови низ државата е секојдневието на граѓаните на Република Македонија. Додека двете најголеми политички партии си ја префрлаваат вината едни на други, граѓаните се трујат и се изложени на ризични болести.

Во продолжение следуваат фотографии од ваквата состојба..

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави