11.8 C
Skopje
Monday, May 27, 2024
spot_img

Гордана Јанкуловска во СЈО!

Гордана Јанкуловска, поранешната министерка за внатрешни работи, утрово се појави во просториите на Специјалното Јавно Обвинителство (СЈО) каде што е на распит.

Се уште не е познато за причините за посетата на Јанкуловска на оваа институција, но може да се претпостави бидејќи е под истрага за неколку случаи.

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави