10.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024
Платено политичко рекламирање

Дишам, значи умирам! #ДенНаВоздухот

Скопје, но и другите поголеми градови во државата имаат претерано загаден воздух, што во најмала рака е алармантно, па на социјалните мрежи е активен хаштагот (#ДенНаВоздухот), со кој се даваат идеи како полесно да се справиме со тој проблем. Нормално, овде се и твитерџиите, кои и во трагична ситуација знаат да изнајдат хумор.

И шо ако пишете сите статус #ДенНаВоздухот мислите нешто ќе смените? Значи како да кажам дека воопшто не е време за герила маркетинг и трагикомични статуси туку е време за реална акција!

Posted by Aleksandra Kolozheg on Monday, February 6, 2017

https://www.facebook.com/sonjche/posts/10154566578728229

Пишав статус #ДенНаВоздухот и веднаш се прочисти воздухот околу мене

Posted by Emilija Pendeva on Monday, February 6, 2017

https://www.facebook.com/kiril.kolemisevski/posts/713231865521226

Чувај го воздухот, природата цела, така за сите правиш добри дела #ДенНаВоздухот

Posted by Niko Naka on Monday, February 6, 2017

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави