fbpx
14.8 C
Skopje

Карлеуша ќе го менува своето име: Нејзиниот потег позитивно ги изненади сите во Србија

АКТУЕЛНО

Српската пејачка Јеленa Карлеуша ќе си го смени името. Таа реши покрај своето, да го додаде и името на нејзината мајка- Дивна, во знак на благодарност и сеќавање на неа, пишува порталот Дневно.

Пејачката одлучи за јавноста и понатаму да остане ЈК, но во личните документи покрај своето име ќе го додаде и мајчиното.

Инаку, познатата поп пејачка се уште е очајна поради големата загуба.

Според српските медиуми, нејзината здравствена состојба полека се враќа во нормала, но се уште постојано зборува за нејзината мајка и многу често се расплакува додека зборува со најблиските.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -