fbpx
6.8 C
Skopje

Денес сончево и ветровитo, од викендот постудено време со пониски температури

АКТУЕЛНО

Според метеоролизите, времето во Македонија денес ќе биде сончево со умерена облачност која ќе се намалува во текот на денот. Во јужните денови, на претпладне, сеуште ќе има услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб, а во источните делови по должината на Повардарието умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус два до пет, а дневната од пет до 11 степени.

Во главниот град ќе имаме слично време со слаб до умерен ветер. Дневната температура ќе се искачи и до осмиот степен, додека утринската ќе се спушти до еден.

Во деновите од викендот се очекува постудено време со пониски дневни температури, а утринските во поголем дел од земјата ќе бидат негативни.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -