15.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Испијте го утринското кафе, додадете две лажици од оваа мешавина и резултатите ќе бидат неверојатни!

Освен што е вкусно, ова кафе ќе го забрза Вашиот метаболизам и ефективно ќе Ви ги стопи килограмите. Обидете се да ја додадете оваа мешавина во Вашето утринско кафе ако сакате брзо и лесно да ги намалите килограмите.

Потребно Ви е:

  • 3/4 кокосово масло во мала чаша
  • 1/2 лажичка мед во истата чаша
  • 1 лажичка цимет
  • 1 лажичка какао (по желба)

Начин на приготвување:

Измешајте ги сите состојки додека убаво да се соединат. Оставете ги една вечер во чашата да отстојат. Следното утро направете си кафе и додадете во него една лажичка од смесата додека уште е топло. Мешајте додека да се стопи смесата.

Вашето кафе ќе има многу сладок вкус, а вие ќе забележите како за брзо време ќе почнете да ги намалувате килограмите.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави