fbpx
16.8 C
Skopje

Отворен мистериозен стан после 40 години: Се изненадил од тоа што било внатре

АКТУЕЛНО

Повеќе од 250 конзерви на храна од 1970-тите се пронајдени во мистериозен кабинет кој никој не го отворил 40 години. Кабинетот е по сите овие години го отворил чуварот на зградата во Хоув, Источен Сасекс, 64-годишниот Роналд Меклинток.

Кабинетот беше на 11-ти кат, но тој беше заклучен и не припаѓа на ниту еден од станарите. Со оглед на фактот дека никој немалл клуч, Роналд бел принуден да го разбие. Кога го отворил пред него беа различни супи, конзервирани сосови и течности за перење, бебешка пудра, шеќер и фолија за пакување на храна, пишува Daily Mail.

Во добро средениот кабинет имаше конзерви грав, мелено кафе, млеко во прав и неколку садови и тенџериња, но во сите случаи биле обележани со цената и името на продавницата каде што тие се купени.

Никој од 11-ти кат не знаеше што е заклучено во овој стан. Јас го отвори од љубопитност. Мислев дека ќе биде полн со ѓубре, па бев изненаден кога го отворив”, рече Роналд, додавајќи дека во станот пронашол најмалку 250 предмети.

“Некој очигледно потрошено многу пари за сите тие работи поради некоја причина, освен конзервата со сливи, сите во совршена состојба”, изјави чуварот.

“Во седумдесеттите години никој не беше безбеден, имаше напади, Студената војна … можеби некој се подготвувал за најлошото”, заклучи Роналд.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -