11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Мислевте дека iPhone, Samsung и Huawei се незаменливи: Ова е телефонот на иднината (Видео)

Сметате дека најновите телефони на Huawei, iPhone и Samsung поседуваат се? Овој „луд“ паметен телефон, поседува три екрани, два процесори, четири камери и цена од 2.800 долари.

Имено, телефонот е производство на популарната компанија „Turning Robotics Industry“ дефинитивно го привлекува вашето внимание. Компанијата сега веќе го променила своето име во „Turning Space Industry“, па многумина се прашуваат од каде врската на оваа компанија со паметните телефони.

Одговорот лежи во нивниот концепт на паметен телефон наречен “HubblePhone”, а јасна е асоцијацијата со вселенскиот телескоп „Hubble“.

“Turing HubblePhone” има преклопувачки дизајн и тело кое практично е цел екран. Телото на телефонот има главна платформа со 11.81-инчен 4K екран кој се простира од предната до задната кривина преку шарки во кои се наоѓа “мамутска” камера од 60 мегапксели со оптички зум од 15X.

“Горното ниво” поседува два поединечни HD екрани на предната и задната страна, со три камери од 12 мегапиксели.

Телефонот ќе работи на “Snapdragon 855” процесор со 8 GB RAM, a ќе поседува 256 GB простор за складирање. Практично, тоа во основа се два ултра моќни паметни телефони поврзани со подвижна шарка. Двете платформи ќе имаат и свои посебни батерии од 2800 mAh и 3300 mAh.

Апликацијата која користи најнова технологија ќе може да ја скенира вашата појава и потоа во форма на 3D објект да ја пренесе во физичкото опкружување на примателот. Oвој неверојатен паметен телефон има исто така неверојатна цена од 2.749 долари, a во продажба ќе се најде пред јуни 2020 година.

Иднината пристигна и се нарекува “HubblePhone”.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави