3.8 C
Skopje
Thursday, November 30, 2023

Секогаш била хумана: Цеца направи потег со кој се гордеат сите добри личности – ја даде својата нараквица

Секогаш се труди да им помогне на оние на кои им е потребно.

Пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца ја поклони својата нараквица на лицитација за да можат да се соберат пари за Никола Рабреновиќ (29) години кој пред година дена остана неподвижен. Пејачката покрена иницијатива со наслов „биди хуман“ на социјалните мрежи во која ги номинираше и другите јавни личности да понудат нешто свое а со тоа да придонесат за повеќе средства за Никола.

Таа ги повика Душан Лазиќ, Емина Јаховиќ, Слаџа Алегро, Милица Тодоровиќ и својата ќерка Анастазија да тргнат по нејзиниот чекор.

Цеца ги повика своите фанови да пратат СМС порака со текст 626 на 3030, а во првите 20 минути и е понудено 300 евра за нејзината нараквица.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -