11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Балашевиќ купил вила од 400 илјади евра

Ѓорѓе Балашевиќ купил вила на Истра за која платил околу 400 000 евра, пишуваат медиумите.

Како што пренесуваат хрватските медиуми, Балашевиќ вилата ја купил преку фирма во која директор е неговата ќерка.

Во околината има уште шест слични вили кои чекаат моќен сопственик, а секоја од нив има 200 квадрати.

Како што пишуваат хрватските медиуми, пејачот ја купил вилата преку фирма чиј директор е неговата ќерка.

Во вилата има гаража за два автомобили, голема дневна, четири спални соби со посебна бања, внатрешна и надворешна кујна, како и подно греење, сауна и џакузи.

Во близина на вилата се наоѓа Природен парк, а морето е на шест километери од домот.

Како што пишуваат хрватските медиуми, вилата која ја купил Балашевиќ реално чини околу 300.000 до максимално 450.000 евра, но може да чини и повеќе ако се купи по принципот „клуч во рака“.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави