fbpx
18.8 C
Skopje

БАКНЕЖ НА СМРТТА: Младо момче почина откако се обиде да бакне кобра (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Тинејџер почина откако беше каснат од отровна кобра. Несреќата се случила кога младо момче се обидело да ја бакне кобрата и да направи фасцинантна фотографија.

Кога се обидел да позира за фотографија, обидувајќи се да ја бакне змијата на глава, таа во тој момент се свртила кон него и го каснала.

Тинејџерот веднаш бил пренесен во болница во Нави Мумбаи во Индија, каде пет дена покасно ја загуби битката за живот.

„Toj најпрво ја спаси змијата од автомобил, а потоа во обид да ја бакне, таа го касна на градите“, изјави негов пријател.

Ова младо момче во својот живот има спасено повеќе од 100 змии, а почина на 2. фебруари.

https://youtu.be/12Xn8tSLgtg

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -