Sun. Oct 1st, 2023

Ракометарите на Металург дојдоа до петтата победа во регионалната СЕХА лига, откако во рамките од 15. коло во СЦ „Борис Трајковски“ беа подобри од ППД Загреб со 25:22.

Првиот дел од средбата заврши нерешено 10:10, но пресуден беше вториот половина час, во кој Металург создаде предност и рутински ја одржа до самиот крај од средбата.

Најефикасни во победничкиот табор беа Немања Обрадовиќ и Филип Кузмановски со 5 погодоци, 3 имаше Гуглета. На голот одличен беше Мартин Томовски со 10 интервенции.

By kiko

Leave a Reply

Your email address will not be published.