30.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

Лејди Гага не се срами: Горда сум на својот стомак

Американската ивездувачка Лејди Гага беше дел од Супер Боул, каде приреди феноменална атмосфера. Сепак, дежурните критичари и најдоа забелешка, па таа имала сало односно голем стомак.

„Го следев настапот на Лејди Гага, но вниманието целосно ми го привлече нејзиното сало“, истакнал еден од фановите. Други и препорачуваат да посети фитнес сала и малото стомаче, кое воопшто не е симпатично да го „среди“.

Не поминал долг период, па на социјалните мрежи по тој повод се обрати и Лејди Гага на својот Инстаграм профил, каде сподели фотографија и напиша порака.

„Моето тело е тема на разговор, па можам да кажам: Јас сум горда на моето тело, па така и вие треба да се гордеете со вашето. Без разлика кои сте и со што се занимавате“, истакна Лејди Гага.

поврзани објави

Последни објави