31.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Тони пееше, а зад него на видео бим се појавија слики од него и Тоше Проески: Публиката во солзи (Видео)

Личниот пријател и колега на нашиот Тоше Проески, хрватот Тони Цетински, вчера одржа концерт во Белград, ја расплака публиката со песната „23 декември“ посветена на Тоше Проески. Додека Тони ја пееше песната, зад него на видео бим се појавуваа фотографии од Тоше Проески, Оливер Драгојевиќ, Дино Дворник, Арсен Дедиќ, Влада Дивљан и многу други уметници од овие простори.

Според тамошните медиуми, овој концерт е еден од најемотивните и најдобри концерти на хрватскиот пејач.

Видео од концертот и песната „23 декември“ погледенте во продолжение ОВДЕ

поврзани објави

Последни објави