8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Тоше Проески би се гордеел со тебе: Антониа Гиговска со маестрална изведба на песната „Тајно моја“ (Видео)

Претставничката од Македонија во шоуто „Пинкови ѕвездички“ Антониа Гиговска продолжува да блеска со своите изведби.

Пред само два дена, македонката имаше маестрална изведба на песната „Тајно моја“ од нашиот ангел Тоше Проески. И овој пат, жирито и публиката не можеа да останат рамнодушни на овој нејзин настап.

За да не ви раскажуваме како изгледаше и звучеше, во продолжение видео од настапот на Гиговска:

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -