13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Зампарини го продава Палермо: Несторовски и Трајковски ќе имаат нови газди

Долгогодишниот сопственик на фудбалскиот тим Палермо, Маурицио Зампарини потврди дека во текот на следниот месец ќе ја финишира продажбата на тимот, на компанија од САД, иако интерес имаше и од сопственици од Далечниот Исток.

„Одлучив и дефинитивно, клубот во март ќе има нови сопственици од Америка“, потврди Зампарини, кој меѓудругото откри и како го купил Несторовски, а претходно и Трајковски.

„За Илија Несторовски плативме 500.000 евра, а неговата вредност веќе изнесува околу 15 и 20 милиони. Знаевме дека ќе биде одличен играч, затоа што беше препорачан од наш пријател од Хрватска. Истиот човек претходно ни ги предложи Трајковски и Посавец“, откри Зампарини.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави