fbpx
17.8 C
Skopje

Синот на Војо Стојаноски Дамјан, со нова песна насловена „Никогаш северна“ (Видео)

АКТУЕЛНО

Дамјан Стојаноски, син на Војо Стојаноски издаде нова песна, која веројатно доаѓа во момент кога за многумина е непотребна, а за многумина издржана и патриотска.

Вчера во етер излезе неговата најнова песна насловена како “Никогаш Северна”. Mузиката и текстот за песната се дело токму на Дамјан, а аранжманот е дело на Златко Миладиноски.

Слушнете ја во продолжение:

Повеќе вести: Ангела Меркел денес го слави својот 65. роденден.

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска работно го слави својот 65-ти роденден, со нов успех на нејзината политика.

Меркел има намера денот да го мине „сосема нормално“- со седница на владата, бидејќи, како што вели, таа била предвидена со календарот за работа.

Покрај тоа, на денешната седница Меркел имаше и што навистина да прослави -Урсула фон дер Лајен е избрана за нов претседател на Европската комисија, а нејзината наследничка на чело на партијата ЦДУ, Анегрет Крамп-Каренбауер, влезе во владата како министерка за одбрана.

Меркел за роденденот кажа дека 65-тиот не е толку маркантен како 60. или 70. , но дека и тој значи дека човекот не може да биде помлад, туку само поискусен.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -