fbpx
22.8 C
Skopje

ВО ЖИВО: ДРАМА ВО АМЕРИКА – Најголемата брана во САД може да пукне во секој момент!

АКТУЕЛНО

Калифорниските власти наредија да се  евакуираат околу 200. 000 луѓе кои живеат околу најголемата брана во САД, поради страв од пукање на браната.

Најголемата брана во САД во секој момент може да се сруши.

Драмата во Америка следете ја на овој линк.

https://www.youtube.com/watch?v=JxbDJlruQ-4

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -