fbpx
2.8 C
Skopje

По притворот за Јанева, со став се јави и Бранко Героски (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Бранко Героски, новинарот кој прв го најави случајот „Рекет“ и инволвираноста на Катица Јанева, се огласи со свое мислење на личниот Фејсбук профил.

По вчерашниот исказ на Катица Јанева, таа денес е приведена од полицијата, се сомничи дека добила мебел од 298.000 денари од осомничениот Орце Камчев.

Малку чудно е обраќањето на Героски, кој споменува еден поддржувач на СДСМ, кој често му даваше поддршка на СЈО, како и Катица Јанева на социјалните мрежи.

-Milo Novakovski Дај бе разбиј ова гробнава тишина, мајку му стара, викни – да живее Катица Јанева и Република Северна Македонија!“, напиша Героски.

Ако се посети профилот на Мило Новаковски, лесно може да се виде како тој му одговорил на Героски: Да живее Бранко Героски.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -