12.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

Фудбалскиот клуб Брегалница Голак од Делчево: Последен апел до Општинските институции – ако не реагирате итно оваа година нема да се игра сениорски фудбал во Делчево

ПОСЛЕДЕН АПЕЛ Првенството во Трета лига-Исток започнува на 9-ти Септември,доколку надлежните општински институции не реагираат под итно, оваа година НЕМА да се игра сениорски фудбал во Делчево и ќе се прекине традиција која трае од 1926г.

Ваква објава денеска имаше фудбалскиот клуб Брегалница од Делчево на својата официјална фејсбук страница.

‼️ПОСЛЕДЕН АПЕЛ ‼️ ❗️Првенството во Трета лига-Исток започнува на 9-ти…

Posted by Ф.К. Брегалница Делчево on Wednesday, August 21, 2019

Дали Општината ќе има слух за барањата на фудбалскиот клуб од Делчево, останува да видиме.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -