fbpx
8.8 C
Skopje

Татко поставил камера во собата на бебето: Кога видел што прави мајката кога е сама со бебето, останал без збор

АКТУЕЛНО

Секој родител знае – понекогаш е голем предизвик да се заспие бебе, а ако не заспие цврсто може да се разбуди за неколку минути и да се расплаче. Токуму таа ситуација ја научи оваа мајка, Керин Челин Морис да биде внимателна.

Сепак, нејзиниот маж не можеше да замисли колку е таа креативна во своето извлекување, додека не го погледнал видеото од камерата во соба. Доволно да се смее со денови. Покрај оваа снимка напиша: Кога имате камери во куќата, најдобра работа е да ја гледате жената како се извлекува од собата на бебето откако го заспала.

Понекогаш мора да вложите големи напори за да излезете, иако можеби не сте свесни за тоа. Сега ми се јавуваат од војска за таа да ги научи на техниката „извлекување на превртен леопард!“. Можеби и претерува, погледнете и сами, и насмејте се:

The best thing about having cameras in your house is watching your wife trying to exit the room after putting your son down!! Sometimes you have to use your initiative for your exit!! PS The SA Army are calling me for you to do training on the reverse leopard crawl !!

Posted by Tyrone Morris on Saturday, January 14, 2017

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -