3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Андруш запеа од Охрид: Поздрав до сите југословени со песна, живео Тито (Видео)

Ако некогаш грмеше зад воланот, денес грми на сред охридско езеро. Камионџијата Андруш кој стана популарен по своите видеа во кои пее во неговиот камион возејќи илјадници километри во Америка, летово го посети македонскиот бисер Охрид. Тој таму ја запеал песната „Живела Југославија“ а во поздравот до сите југословени вели:

– Поздрав до бивша Југославија, поздрав до цел свет, поздрав до сите југословени, живео Тито.

По поздравот, Андруш започнува да ја пее песната „Живела Југославија“ во присуство на негови пријатели и група која свири покрај нив. На крајот од песната тој вели: Поздрав од рајот до цел свет.

Во продолжение видео од неговата изведба на песната.

Posted by Andrus Angelkovski on Wednesday, June 12, 2019

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -