fbpx
6.8 C
Skopje

Запрен македонски автобус во Германија: Барале нeдoзволени работи, а нашле нешто неочекувано

АКТУЕЛНО

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како полицијата во Германија запира автобус од Македoнија кој тргнал од Охрид.

Причина за запирањето е контролата на патниците и багажот кој се превезувале во автобусот. Од снимката може да се забележи како полицијата ги замолува патниците да го земат својот багаж и да влезат во собата за скендер.

Кога зпочнаа да ги стават своите торби и кутии кои што ги носеа, полицајците на скендерот забележаа за нив нешто невообичаено.

Тие барајќи недозволени работи како цигари и слични работи, забележаа тегли со ајвар кои им го привлекоа вниманието.

Покрај ајварот имаше и друг вид на зимници како компоти, туршии.

🇲🇰🚍🇩🇪

Posted by Münchener Schönheiten on Thursday, April 18, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -