fbpx
4.8 C
Skopje

Стојанче Стоилов ја честиташе независноста преку Фејсбук: Самостојна, независна и суверена Република Македонија

АКТУЕЛНО

Македонската ракометна икона, капитенот на европскиот шампион Вардар, Стојанче Стоилов, испрати кратка и јасна честитка по повод Денот на независноста на нашава држава.

Тој на својот фејсбук профил напишал краток статус со кој го честита денешниот празник на сите граѓани.

„Самостојна, независна и суверена РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА“ – напиша Стоилов и “заработил“ над илјада лајкови.

Самостојнанезависна и суверена РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ✊

Posted by Stole Stoilov on Sunday, September 8, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -