11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Видео: Протести во Волино, Дебарца – приведен пола тим на Фк Сатеска

Според непотврдени информации на порталот „Трибуна“ половина од фудбалерите на фудбалскиот клуб од село Волино, Дебрца денеска се приведени за време на протестот организиран во истото место, Градоначалникот на општина Дебрца Зоран Ногачески се наоѓа во селото.

Според информациите што ги добиле од порталот Трибуна од терен, полицијата се однесувала брутално со демонстрантите, а нивните извори тврдат дека полицискиот началник спомнал „да се исчистело ѓубрето“, без да стане јасно дали мисли на собраните луѓе.

Протести Волино, Дебрца

Протест во с. Волино, општина Дебрца. Полицијата уапсила половина од фудбалерите на Сатеска. Според сведоштва била брутална кон демонстрантите.

Posted by Батко Тане on Sunday, September 8, 2019

Целиот текст можете да го прочитате на Трибуна ОВДЕ

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави