4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

ВИДЕО: Сред емисија убиени двајца новинари!

Два новинара на  радио емисија во Доминиканска Република додека во живо воделе емсија се убиени, додека уште едно лице е рането.

Полицијата после убиството уапсила три лица осомничени за ова делоа за кои се наведува дека претходно не биле осудувани, а мотивите се непознати.

Како што се наведува, новинарот и водител, Лујс Мануел Медина со телефон снимал емисија и ја емитирал во живо на Фејзбук кога бил погоден што се гледа од видеот.

Posted by Luis Manuel Medina on Tuesday, February 14, 2017

 

Освен Медина, убиен и продуцентот Лео Мартинез, а ранет е уште еден вработен од радиото.

Надлежните власти истакнаа дека до убиството дошло во вторник во местотт Сан Педро де Макорс, источно од главниот град Санто Доминго.

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -