31.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Mртов возач на камион од Србија пронајден во Скопје!

Во раните утрински часови во текот на изминатиот ден бил пронајден почината маж, државјанин на Република Србија.

Веќе починатиот 37-годишен возач на камион со иницијали Н.Ј. бил пронајден во околу 07.30 часот во Скопје, на ул “Качанички пат“, во ТМВ „МАН“ со српски регистарски ознаки .

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција, а ТМВ е запечатено за понатамошна постапка.

поврзани објави

Последни објави