fbpx
26.8 C
Skopje

Јонуз распали со сите сили: ФФМ и вети на Шкендија шампионска титула!

АКТУЕЛНО

Иницијативната група „Обединети за фудбалот“ која се залагаше за промени во Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) денес одрша прес-конференција.

На јавноста прв им се обрати поранешниот селектор на младата и сениорската репрезентација на Македонија, Мирсад Јонуз чиа кандидатура за претседател на ФФМ беше одбиена.

„ФФМ им вети на  Шкендија дека ќе биде првак а екипите на Брегалница и Победа ќе изборат опстанок во лигата. Тоа ќе донесе уште поголема лакрдија и многу поголеми проблеми. И сетоа ова со ждребувањето на судиите е навистина голема лакрдија“ изјави Јонуз.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -