30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

ФОТО: Навивачите на ПАОК со нова навреда спрема Македонија

Во моментот се игра натпреварот помеѓу ПАОК и Шалке во ракмите на Лигата на Европа, на кој покрај германски навивачи има и неколку македонци.

Грчките навивачи продолжија со навредите кон Македонија, откако овој пат на огромен банер кој беше истакнат на натпреварот пишуваше:

„Македонија е една и единствена и таа е тука“.

поврзани објави

Последни објави