5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Повлечени блокадите кои беа поставени од грчките земјоделци

Земјоделците од Грција утрово ја повлекоа механизацијата од патиштата, вклучувајќи го и пунктот кај Промахон на границата со Бугарија, но најави нови форми на протести.

Оваа одлука од страна на земјоделците беше донесена одкако вчера не беше постигнат договор со грчката Влада. Тие бараа да им се намалат даноците, загарантирана продажба на нивните производи, горива без акцизи и задражување на неоданочениот приход.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -