13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Уапсен потпретседателот на познатата компанија „Самсунг електроникс“

Потпретседателот на компанијата „Самсунг електроникс“ Ли Џае Јонг е уапсен во рамки на истрагата за корупција која беше издадена од јужнокорејската претседателка Парк Гвен Хје.

Судот во Сеул наредил тој да биде уапсен, поради нови докази. Тој исто така даде и наредба да се издаде налог за апсење на претседателот на „Самсунг електроникс“, Парк Санг – јина.

Канцеларијата на специјалниот обвинител во вторник побарала да се уапсат двајцата главни луѓе во Самсунг поради корупција и некои други тужби.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави