fbpx
22.8 C
Skopje

Останале во шок: Во стар телевизор пронашле 100.000 долари

АКТУЕЛНО

Вработен во еден отпат во Онтарио, Канада од обично ѓубре во вистинска смисла на зборот за една минута се збогатил осетно.

Во стар телевизор кој година дена стоел во отпат и чекал на рециклација, вработен пронашол 100.000 канадски долари.

Сепак радоста на вработениот кратко траела откако биле пронајдени и документи за сопственикот на телевизорот, па полицијата откако го пронашла 68-годишниот газда, му ги вратила парите.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -