35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Вотката не е само за пиење: Нема да верувате за што уште може да послужи

Колку пати сте очајувале кога ви треба некое парче облека кое веќе сте го носеле, а прекасно сте се сетиле да го ставите во машината за перење ?

Решението за овој проблем е вотката. Доволно е да во чашката за омекнувач додадете обична вотка ( и најефтината ќе заврши работа) и посипете по облеката. Немора да додавате вода ниту било што друго бидејќи со тоа ќе го ослабнете ефектот од вотката.

Битно е само да не е вотка со вкус бидејќи таа нема да ги покрие дамките туку само ќе ги зголеми.

Овој трик е многу популарен во Бродвеј каде костимографите со вотката ги освежуваат костимите во кој глумците настапуваат за да не би морале да ги перат секој ден.

 

поврзани објави

Последни објави