fbpx
24.8 C
Skopje

Нов смртен случај на руски амбасадор: По Турција и Грција, почина и оној во ОН!

АКТУЕЛНО

Русија остана затекната со нов смртен случај на амбасадор, сега во Обединетите Нации (ОН) откако изненадно почина Витали Чуркин во Њујорк.

Амбасадорот на Русија во ОН имаше 64 години, а оваа функција ја извршуваше од 2006 година. Почина на ден пред својот 65. роденден од срцев удар. Ова е уште еден во низа смртен случај на амбасадор на Русија откако претходно беше убиен амбасадорот во Турција, а потоа почина и оној во соседна Грција.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -