30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Денес времето сончево со мала облачност, викендот дождови

Денес не очекува претежно сончево време со мала облачност и слам до умерен западен ветер. Дневната температура ќе достигне од пет до 14 степени.

Во Скопје времето денес ќе биде сончево со мала облачност и умерен западен ветер, а дневната температура ќе се движи до 11 степени.

До крајот на неделата претежно времето ќе биде сончево со локална облачност со слаб ветер од западен правец. Промена на времето се очекува за време на викендот, кога се можни слаби врнежи од дожд на одредени места.

поврзани објави

Последни објави