13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Најубавите мачки кои станаа хит на интернет!

Можеби сте виделе фотографии на интернет, бидејќи многу се пишуваше за нивната убавина и спокоен темперамент. Некои од нив имаат дури сопствена страница на Инстаграм, која е следена од повеќе од 10. 000 луѓе. Секоја од овие меки убавици си има свој шарм – една е со неповторливи очи, друга со сјајно и единствено крзно, трета со неверојатни очи.

Ова се мачките со најголемиот шарм и слава на социјалните мрежи.

              1. Бангалски мачор Тор

 2. Мачка од раса Регдол, наречена Мими

      3. Меин Кун

  4. Норвеша шума мачка

5.  шкотски клепоуха мачка по име Мит

6. Хетерохромна мачка по име Венера

7. Белоснежни близнаци

    8. Коби – мачка со неверојатно убави сини очи

 

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави