fbpx
17.8 C
Skopje

Убавицата со влакнестите пазуви го „запали“ интернетот!

АКТУЕЛНО

Фотографија на девојче со влакенсти павузи ги „запали“ социјалните мрежи.

Фотографијата е на Лаура Ди – Белгиска студентка по филозофија, која позира пред фотограф..

 

Фотографијата има над 14. 000 лајкови, илјадници споделувања и коментари, а поголемиот дел од нив негативни.

На Фејсбук некои Лаура ја нарекуваат „прасе“ и ја обвинуваат, дека нема хигиена.

Темата со валкната од секогаш ги засегала жените. Уште кај римјанките мазните пазуви претставувале симбол на класа.

Во средниот век, пак, жените се фокусирале на депилација на веѓите и влакната во основата на челото, бидејќи големото чело беше модерно.

Во XVIII и XIX в. Природното се сметало за убаво, а во XX в. Пазувите повторно требало да бидат мазни.

 

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -