fbpx
17.8 C
Skopje

Груевски: Ова што го видов личеше многу повеќе на Театар (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски по судењето во кое е првообвинет за нарачуваше на шамари на градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски кажа дека судењето повеќе личело на театар.

„Дојдов во Суд, но се што видов личеше многу повеќе на театар. Да не должам многу, мојот адвокат ќе каже попрецизно за што стануваше збор“, рече Груевски.

Видео: А1он

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -