13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Османи: Или ќе прифатиме влада или ќе поддржиме малцинска влада

портпаролот на ДУИ, Бујар Османи рече дека ДУИ во моментов одлучува дали да влезе во новото владино мнозинство или да поддржи малцинска влада.

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи истакна дека за нив  малцинска влада не е сценарио за нови брзи избори, туку е пракса со која многу европски земји функционираат без никаков проблем.

Нивната конечна одлука ќе се знае во Понеделник.

На прашањето, дали е точно изјавата на Заев, дека веќе ги има потписите, Османи рече дека не може да коментира туѓи изјави.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави