fbpx
26.8 C
Skopje

ВИДЕО: Нова дисциплина во спортот – 100 метарски спринт на сумо борачи!

АКТУЕЛНО

Мислевте дека сумо – борачите не можат да трчаат?

Погледнете го овој 100 метарски спринт и ќе видите како изгледа тоа..

https://www.facebook.com/LADbible/videos/3114121521968350/?__mref=message_bubble

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -