30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

Волја и упорност: Тоа што е без една нога не го спречи да ја оствари целта! (ВИДЕО)

Популарното и екстремно тешко натпреварување „Американски Нинџа Воин“ секогаш важело за едно од натпреварувањата кои барале голема упорност и волја, но и физичка подготвеност. Но, дека мислата е поважна од физичката подготвеност, говори и ова видео, во кое натпреварувачот е со вештачка нога, а кое ние ви го  препорачуваме да го погледнете и да видите како упорноста може секогаш да биде доволна за да ја исполните вашата цел.

Sve se moze kad se hoce. Bravo!!!

Posted by SportSport.ba on Saturday, February 25, 2017

поврзани објави

Последни објави