fbpx
26.8 C
Skopje

Делегација на СДСМ оддаде почит на претседателот Борис Трајковски

АКТУЕЛНО

Денес на 13 годишнината од смртта на претседателот Борис Трајковски, делегација на Социјалдемократскиот сојуз предводена од Цветанка Ласкова претседателка на Форумот на жени на ССМ, положи цвеќе и оддаде почит на неговото вечно почивалиште.

„СДСМ, како и сите граѓани на Македонија, со достојна почит ги вреднува заложбите и придонесот на претседателот Трајковски кон Република Македонија, кој посветено работеше на соработка и заедништо и отвори нови перспективи за граѓаните. Овие вредности остануваат водилка за генерациите кои доаѓаат.

СДСМ е цврсто определена во негување и развој на соработката и заедништвото во интерес на добрата иднина на сите граѓани и Република Македонија“.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -