37.8 C
Skopje
Sunday, July 14, 2024

ФОТО: Започна протестот „За заедничка Македонија“ пред Влада

Протестот „За заедничка Македонија“ продолжува и денес, откако неколку илјади граѓани се собраа пред влада, за како што велат да попречат формирање на Влада помеѓу СДСМ со Зоран Заев и албанските партии.

Пред насобраните протестанти, кратки изјави дадоа дел од основачите на здружението „За заедничка Македонија“, по што топлата се упати кон собранието.

поврзани објави

Последни објави